Danimarka’daki AVM’ya hücum: 3 ölü, 4 yaralı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Amager bölgesindeki ülkenin en büyük avmlerinden kabul edilen Field’s AVM’de dün akşam saatlerinde silahlı hücum meydana geldi. Polis tarafınca meydana getirilen açıklamada, saldırıda biri Rus 3 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu, 4 kişinin ise ağır yaralandığı açıklandı.
Saldırıya ilişkin bugün basın toplantısı düzenleyen Polis Şefi Soren Thomassen, vakayla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Thomassen, olayın terörle bağlantılı olduğuna ilişkin bir kanıt bulunmadığını söylemiş oldu. Tüfek ve cephane taşımış olduğu öğrenilen şüphelinin bugün hakim karşısına çıkması umut ediliyor.
Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen vakayla ilgili yapmış olduğu açıklamada Danimarka’nın acımasız bir saldırıya uğradığını belirterek, yaşamını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerini iletti. Saldırının yaşandığı AVM’de 140’tan fazla mağaza ve dükkan içeriyor. Danimarka’da son olarak 2015 senesinde Kopenhag’da bir kültür merkezi ve sinagoga yönelik terör saldırısı düzenlenmişti. Düzenlenen çifte saldırıda 2 şahıs ölmüş ve 6 polis ise yaralanmıştı.
Besin krizinin perde arkası! Uzmanlar yanıtladı: Kapıdaki çekince ne boyutta?

Son Dakika Haberler