Valerien Ismael: Salih ve Boyd şeklinde oyunculara fırsat vereceğiz

Yeni sürem hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Beşiktaş, ilk hazırlık maçında Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen’i 2-1 yenik etti. Karşılaşmanın arkasından açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, “İlk maçımız, kampımızdaki 2’nci haftamız fakat birazcık erken oynadık bu maçı diyebilirim. Eksiklerimiz hala var. Ulusal takımlardan dönen oyuncuları ve yeni dahil olan oyuncuları takıma yeni yeni entegre ediyoruz. Bugün gençlerimizden daha oldukça faydalandık ve ikinci yarıda iyi iş yaptıklarını söyleyebilirim. Özgüvenimiz için iyi hissiyata haiz olabilmemiz için iyi bir işaret oldu. Hedef bu maçlarda yengi değil doğal ki sistemimize alışmak ve oyuncularımızın mümkün olduğunca süre alması” ifadelerini kullandı.
“LİGİN İLK MAÇINA KADAR TRANSFERLERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ” Atak hattı ile ilgili konuşan Valerien Ismael, “Kesinlikle mutluyum. Kulübümüz bu mevzuda hakkaten oldukça iyi iş çıkardı. Ben aslına bakarsak geçen yıl bu yüzden erken geldim. Bu hazırlıkları ve tespitleri erken yapabilmek için erken geldim. Ceyhun Kazancı ile oldukça yakından çalıştık. 3 aydır da bu transferler üstünde oldukça yoğun çalıştık. Transferlerimiz bir numaralı hedeflerimizdi hep, bunu başardık. Kendileri ile erkenden görüşmemiz, ikna etme fırsatımız oldu. Neredeyse kadroyu tamamladık diyebilirim. Doğal ki bazı dokunuşlar olabilir fakat atak bölgesi bu aşamada en mühim ve etkili pozisyonumuz. Burayı tamamladığımızı söyleyebilirim. İlk etabı tamamlamış olduk transferleri yaparak. İkinci hedefimiz bu transferleri takıma alıştırmak olacak. Bu birazcık vakit alacak fakat hala önümüzde 4-5 hafta var. Ligin ilk maçına kadar transferlerimizi tamamlayacağız” diye konuştu.
“TRANSFERLE İLGİLİ BİRAZ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ”
Valerien Ismael, kilit oyuncuları takımda tuttuklarını ifade ederek, “Transferler yaparak üstüne de koyduk. Ulusal takımdan dönen oyuncularımız Gezzal, N’Koudou birazcık geç katıldılar, Cisse gene yeni geçirme geç katıldı. Bu oyunculara takıma entegre etmek için vakit lazım. Hazırlık maçları oynayacağız, şu ana kadar iyi çalıştığımızı söyleyebilirim. Transferle ilgili birazcık bekleyip göreceğiz. Bundan dolayı kiradan dönenler de var bununla birlikte. Salih ve Tyler örneği şeklinde. Bu futbolcularımızı da değerlendirip onlara da fırsat vereceğiz” şeklinde konuştu. 

Son Dakika Haberler